Snapchat nasıl kullanılır

Son günlerde popüler olan Snapchat uygulaması kullanımını sizin için özetlemeye çalıştık.

Öncelikle uygulamayı indirin.Ve uygulamayı açın.Sign Up   butonuna dokunun.Snapchat hesabı oluşturmasınızı isteyecektir.Hesap oluşturmak için adınızı, e-posta adresinizi, doğum gününüzü ve cep telefonu numaranızı girmeniz istenir.E-posta adresinin geçerli olduğundan emin olun; parolanızı sıfırlamak isterseniz ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca, hesabınızı oluşturmak için en az 13 yaşında olmanız gerekir. 
⦁    Diğer Snapchat kullanıcılarına görüntülenecek benzersiz bir kullanıcı adı oluşturmanız gerekecek. Kullanıcı adınıza hiçbir kişisel bilgi eklemeyin. Bu kullanıcı adını daha sonra değiştiremezsiniz, bu nedenle adı beğendiginizden emin olun. Kullanıcı adınızı daha sonra değiştirmek isterseniz yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.
⦁    Snapchat, SMS yoluyla telefon numaranızı doğrulamanızı ister. Numaranızı doğrulamak şifrenizi metin yoluyla sıfırlamanıza izin verir, ancak bir hesap oluşturmak için gerekli değildir.
Arkadaşlarınızı cihazınızın kişi listesinden içe aktarın (isteğe bağlı). Snapchat Snapchat kullanan diğer kişileri aramak için adres defterinizi tarar. Devam ve ardından Not Allow dokunarak bu adımı atlayabilirsiniz.
Arkadaş olarak ekle. Snapchat'ı kullanmak istiyorsanız kişilerin sohbet etmeleri gerekecek. Birisini eklemek, Snaps'i kişiye göndermenize ve onların paylaşımlarını görüntülemenize izin verir, ancak diğer kişinin Snaps'a cevap vermek ve arkadaşlarınıza özel paylaşımını görüntülemek için sizi geri eklemesi gerekir.
Birçok kullanıcı Snaps'e eklemediği kullanıcılardan izin vermez. Sizi tekrar eklemediğiniz birine Snap gönderirseniz, arkadaşınızın isteği onaylanıncaya kadar "Beklemede" mesajını görürsünüz.
Kullanıcı adıyla arkadaş ekleyin. Snapchat'a bir arkadaş eklemenin en hızlı yolu Snapchat kullanıcı adını girmektir. Zaten Kişilerinizde değilseniz ve Snapchat ayarlarında adres defteri eşleştirmesini etkinleştirmediyseniz, birini e-posta, gerçek adı veya telefon numarası ile ekleyemezsiniz.
⦁    Snapchat kamera ekranında herhangi bir yere kaydırın. Bu profilinizi ve seçeneklerinizi açar.
⦁    Arkadaşlar ekle dokunun. Aksi takdirde Ekle Arkadaşlar ekrana götürür.
⦁    Kullanıcı Adına Göre ekle dokunun. Kullanıcı adı araması görünecektir.
⦁    Eklemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını girin. Kullanıcı adını yazmaya başlayın ve sonuçlar arama alanının altında görünecektir.
⦁    Bir kullanıcının yanındaki "+" düğmesine dokunun. Ayarlarına bağlı olarak profil resimlerini görebilirsiniz. "+" Işaretine dokunulduğunda, arkadaş listene eklenir.
Snapcode'a ekleyin. Hızlı bir şekilde arkadaş listenize kişi eklemek için Snapcodes kullanabilirsiniz: 
Birinin Snapcode'ının bir fotoğrafını veya ekran görüntüsünü çekin. Snapchat kameranızı bir arkadaşınızın Snapcode'ına da yönlendirebilirsiniz.
Kamera ekranında aşağı kaydırın ve  arkadaş ekle öğesine dokunun.
 Sanpcode tarafıdan ekle dokunun.
Eklemek istediğiniz Snapcode'u içeren görüntüyü seçin. Snapcode'ın sahibi arkadaş listenize eklenecektir.
Ek Bileşen Oluşturma
Ön ve arka kamera arasında geçiş yapın. Cihazınızda ön ve arka kamera varsa, Snapchat kamera ekranının sağ üst köşesinde dikdörtgen oluşturan iki okla düğmeye dokunarak aralarında geçiş yapabilirsiniz. 
⦁    Ayrıca ön ve arka yüz kameraları arasında geçiş yapmak için ekrana iki kez hafifçe dokunabilirsiniz.
Fotoğraf çekmek için daireye hafifçe vurun. Hareketsiz bir görüntü çekmek için ekranın altındaki büyük daire düğmesine hafifçe vurun. Kamera şu anda ekranda görüntülenen her şeyi yakalar.
Bir videoyu kaydetmek için Çember'i basılı tutun. Tek Snap'ta 10 saniyeye kadar video kaydedebilirsiniz. Snapchat sadece düğmeyi basılı tuttuğunuz sürece kayıt yapacaktır.
Çektiğiniz resmi veya video Snap'ı beğenmezseniz, sol üst köşedeki X  düğme onu siler.
Fotoğraf süresini sınırlamak için zamanlayıcı düğmesine dokunun.Zamanlayıcı süresi snap'ın kaybolmadan önce görüntüleneceği süreyi belirtir.Video Snapların zamanlayıcıları yok. Kayıt uzunluğu boyunca oynayacak ve sonra kapayacak.
Lensleri Kullanma
Kamera ekranında herhangi bir yere hafifçe dokunun
. Yüzünüzü taramak ve değişik efektler uygulamak için Snapchat'taki Lensler özelliğini kullanabilirsiniz. Bunu ön ya da arka kamera ile yapabilirsiniz, ancak bir selfie alıyorsanız daha kolay bulacaksınız. Öne bakan kameranıza geçmek için sağ üst köşedeki Kamera düğmesine dokunun.
Lensler efektlerini, daha önce çektiğiniz Snaps'e uygulayamazsınız. Bir Snap almadan önce Lensleri etkinleştirmeniz gerekir.
Lens efektlerini önizlemek için sola hızlıca kaydırın. Birçok efek için en iyi sonuçları almanızı sağlamak için "Ağzınızı aç" gibi istemleri sunar.
Efektlerin seçimi, listedeki en eski Lensin yenisi ile değiştirilmesi ile günlük olarak döner. İstediğiniz efekti görmüyorsanız, önümüzdeki birkaç gün içinde tekrar deneyin.
Lensleri başlatamıyorsanız, cihazınız uyumlu olmayabilir. Lensler, daha yeni cihazlarda Android 4.3+ veya iPhone 4S veya daha yeni sürümlerde iOS'un en yeni sürümünde gereklidir. Eski iOS ve Android cihazları, en yeni yazılım sürümlerini çalıştırıyor olsalar bile çalışmayabilir.
Yüzleri Lenslerle Değiştirme
Lensler özelliğini açın.
"Yüz Değiştirme" Objektifini seçin. Yüz Swap seçeneğini bulana kadar menüyü hızlıca kaydırın. Simgenin sarı arka plan üzerinde, aralarında işaret eden oklarla iki suratlı yüzü vardır.
Gözlük kullanıyorsanız gözlüğünüzü çıkartmak gerekiyor.
Yüzleri hizalandığınızda sarıya dönecektir.Her iki yüz de hizalandıktan sonra takas edilecekler!
⦁    Birbirinize yan yana durmanız gerekmez; iki yüzünüzün çerçeveye hizalanması yeterlidir.
Emoji, Çıkartmalar, Metin, Çizimler ve Filtreler Ekleme
Çıkartmaları, emojileri ve Bitmojileri görmek için Sticker düğmesine dokunun.
Sağ üst köşede, katlanmış köşeli yapışkan bir nota benzeyen buton var. Bunları resminizin herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz. 
Farklı kategorileri görmek için Çıkartma ekranında sola ve sağa kaydırın. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli çıkartmalar vardır.
Etiket Yapma Ekranın üst kısmındaki makas simgesine dokunun, ardından videonun herhangi bir bölümünü (örneğin birinin yüzü) ana hatlarıyla çizmek için parmağınızı kullanın. Şimdi parmağınızla ekrandaki herhangi bir yere taşıyabileceğiniz bir çıkartma yaratmış olacaksınız.
Bir başlık eklemek için  T dokunun. Ekranın sağ üst köşesindedir. Bu, bir metin alanı ve cihazınızın ekran klavyesi açılacaktır.
Tap T yine metnin boyutunu artırmak ve rengini değiştirmek için. Kullanmak istediğiniz metin rengini seçmek için ekranın sağ tarafındaki kaydırıcıyı kullanın. Parmağınızı kaydırıcı üzerinde tutmak, daha fazla renk seçeneği gösterecektir.
Metnin boyutunu ve rotasyonunu ayarlamak için iki parmağınızı kullanın. 0
Snap'ı çizmek için kurşun kalem düğmesine dokunun. Ekranın sağ üst köşesinde. Snap'ınızda serbest biçimli görüntüler çizmek için parmağınızı sürükleyin. Sağdaki kaydırıcı, satırın rengini değiştirmenizi sağlar. Son yaptığınız çizimi silmek için Geri Al düğmesine dokunabilirsiniz.
Alınan Snapler
Aldığınız Snaps'leri görmek için Sohbet düğmesine dokunun.
Bir sohbet balonu gibi şekillendirilmiş ve ekranın sol alt köşesinde. Bu düğmede, kaç tane yeni Snaps aldığınızı gösteren bir sayı göreceksiniz.
⦁    Kırmızı Snaplar fotoğraflardır.
⦁    Mor Snaplar videolardır.
⦁    Mavi Ek Bileşenler metin sohbetidir.
Görüntülemek istediğiniz Snap düğmesine dokunun. Zamanlayıcı bittiğinde Snap kaybolur.
⦁    Aynı kişiden birden fazla Snap aldıysanız, ekranı basılı tutmaya devam ederken bunları arka arkaya görüntüleyebilirsiniz. Bir sonraki Snap uygulamasına erken başlamak için ikinci bir parmağınızla hafifçe vurabilirsiniz.
⦁    Snaps ekran görüntülerini alabilirsin, ancak gönderene, yaptığınızı bildiririz. Snapchat'ın ruhuna aykırı olduğu için, çoğu Snapchat kullanıcısı ekran görüntüleri aldığında onu sevmiyor. Ekran görüntüsü vermeden önce gönderene izin verin veya engellenmiş olabilirsiniz.
Snapchat ile sohbet etmek
Sohbet düğmesine dokunun.
Gelen kutunuzu açmak için sol alt köşede veya kamera ekranında sağa hızlıca sürükleyin.
Sağ üst köşedeki "Yeni Sohbet" düğmesine hafifçe dokunun. Bu, tüm Snapchat rehberinizin bir listesini açar.
Sohbet etmek istediğiniz kullanıcıya dokunun. Bu, sohbet ekranını açacaktır.